Kodėl prigimtinė išvaizda, charakteris ir Paletės spalvos susiję?
Jei jau buvote mano Spalvinio Tipo nustatymo Konsultacijoje, greičiausiai patvirtinsite kiek daug dėmesio skiriu kliento pažinimui. 𝗘𝘀𝘂 į𝘀𝗶𝘁𝗶𝗸𝗶𝗻𝘂𝘀𝗶, 𝗸𝗮d 𝗽𝗮𝗴𝗿𝗶𝗻𝗱𝗶𝗻ė 𝗺𝗮𝗻𝗼 𝘂ž𝗱𝘂𝗼𝘁𝗶𝘀 𝘆𝗿𝗮 𝗿𝗮𝘀𝘁𝗶, 𝘀𝘂𝗽𝗮ž𝗶𝗻𝗱𝗶𝗻𝘁𝗶 𝗸𝗹𝗶𝗲𝗻𝘁ą 𝗻𝗲 𝘁𝗶𝗸 𝘀𝘂 𝗦𝗽𝗮𝗹𝘃𝗶𝗻𝗶𝘂 𝗧𝗶𝗽𝘂 (𝟭 𝗶š 𝟭𝟮), 𝗯𝗲𝘁 į𝘀𝗶𝘁𝗶𝗸𝗶𝗻𝘁𝗶, 𝗸𝗮𝗱 𝘀𝗽𝗮𝗹𝘃𝗼𝘀, 𝗸𝘂𝗿𝗶𝗮𝘀 "𝗮𝘁𝗿𝗮𝗱𝗼𝗺𝗲" 𝗮𝘁𝗶𝘁𝗶𝗻𝗸𝘀 𝗮𝘀𝗺𝗲𝗻𝘀 𝘁𝗲𝗺𝗽𝗲𝗿𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁ą, 𝗽𝗮𝗴𝗿𝗮ž𝗶𝗻𝘀, 𝗮𝘁𝘀𝗸𝗹𝗲𝗶𝘀, 𝘀𝘂𝘀𝘁𝗶𝗽𝗿𝗶𝗻𝘀, 𝗽𝗲𝗿𝘁𝗲𝗶𝗸𝘀 𝗴𝗲𝗿𝗶𝗮𝘂𝘀𝗶𝗮𝘀 𝗽𝗿𝗶𝗴𝗶𝗺𝘁𝗶𝗻𝗲𝘀 𝘀𝗮𝘃𝘆𝗯𝗲𝘀. Tiesiog "𝘀𝘂𝘃𝗲𝘀" 𝗮𝘀𝗺𝗲𝗻𝗶𝗻į 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗿𝗶𝘁ą, 𝗽𝗮𝗹𝗲𝘁ę, asmenybę į 𝘃𝗶𝗲𝗻ą 𝗴𝗿𝗮ž𝗶ą 𝗩𝗜𝗦𝗨𝗠Ą, 𝗸𝗮𝘀 𝘃ė𝗹𝗶𝗮𝘂 𝗮𝘁𝘀𝗶𝘀𝗽𝗶𝗻𝗱ė𝘀 į𝘃𝗮𝗶𝘇𝗱𝘆𝗷𝗲.
Nors tipų yra tik 12, o žmonių- daugybė, ne vieną dešimtmetį vykdoma ir tyrinėjama žmogaus Spalvinė Analizė labai atsargiai gali generalizuoti šiokius tokius dėsningumus, kurie atskleidžia, kad Kūnas (visa fizinė išvaizda nuo mūsų spalvų iki ūgio ar sudėjimo) ir Protas (temperamentas, polinkiai, gabumai, charakteris) 𝗻𝗶𝗲𝗸𝗮𝗱𝗮 nė𝗿𝗮 𝗮𝘁𝘀𝗸𝗶𝗿𝗶 𝗮𝗿 𝗽𝗿𝗶𝗲š𝘁𝗮𝗿𝗶𝗻𝗴𝗶 𝘃𝗶𝗲𝗻𝗮𝘀 𝗸𝗶𝘁𝗮𝗺, 𝗼 𝘃𝗶𝘀𝗮𝗱𝗮 𝘃𝗶𝗲𝗻𝗮𝘀 𝗸𝗶𝘁ą 𝗮𝘁𝗸𝗮𝗿𝘁𝗼𝗷𝗮, komunikuoja viena kalba. Kodėl taip yra?:
𝗠ū𝘀ų 𝘃𝗶𝘀ų 𝗼𝗱𝗼𝘀 (plaukų, akių) 𝘀𝗽𝗮𝗹𝘃𝗮 𝘆𝗿𝗮 į𝘁𝗮𝗸𝗼𝗷𝗮𝗺𝗮 š𝗶ų 𝟯 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗺𝗲 𝗿𝗮𝗻𝗱𝗮𝗺ų 𝗽𝗶𝗴𝗺𝗲𝗻𝘁ų (𝗺𝗲𝗱ž𝗶𝗮𝗴ų):
𝗛𝗘𝗠𝗢𝗚𝗟𝗢𝗕𝗜𝗡𝗔𝗦 (𝗿𝗮𝘂𝗱𝗼𝗻𝗮)
𝗞𝗔𝗥𝗢𝗧𝗜𝗡𝗔𝗦 (𝗴𝗲𝗹𝘁𝗼𝗻𝗮)
𝗠𝗘𝗟𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔𝗦 (𝗿𝘂𝗱𝗮 )
Šios medžiagos ne tik izoliuotai dalyvauja odos gamyboje, bet ir atlieka kitas svarbias funkcijas organizme formuojantis charakteriui/temperamentui/asmenybei:
𝗠𝗘𝗟𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔𝗦- randamas ne tik odoje, plaukuose, akyse, įtakoja jų spalvą, tačiau taip pat- 𝘀𝗺𝗲𝗴𝗲𝗻𝘆𝘀𝗲 𝗶𝗿 𝘆𝗿𝗮 𝗻𝗲𝘂𝗿𝗼𝗺𝗲𝗱𝗶𝗮𝘁𝗼𝗿𝗶𝘂𝘀, 𝘀𝘂𝘀𝗶𝗷ę𝘀 𝘀𝘂 į𝘃𝗮𝗶𝗿𝗶𝗮𝗶𝘀 𝗽𝗮ž𝗶𝗻𝗶𝗺𝗼 𝗶𝗿 𝗲𝗹𝗴𝗲𝘀𝗶𝗼 𝗮𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝗮𝗶𝘀, į𝘀𝗸𝗮𝗶𝘁𝗮𝗻𝘁 𝗻𝘂𝗼𝘁𝗮𝗶𝗸𝗼𝘀 𝗿𝗲𝗴𝘂𝗹𝗶𝗮𝘃𝗶𝗺ą, 𝗺𝗼𝘁𝘆𝘃𝗮𝗰𝗶𝗷ą 𝗶𝗿 𝗷𝘂𝗱𝗲𝘀𝗶ų 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗿𝗼𝗹ę. Neuromelanino buvimas padeda palaikyti stabilų dopamino kiekį. Šis kiekis- paveldimas, daugiau turi tie spalviniai tipai, kurie "draugauja" su įdegiu".
𝗞𝗔𝗥𝗢𝗧𝗜𝗡𝗔𝗦- susijęs su vit. A (retinoliu) kuris atsakingas už imuniteto būklę. Į𝗴𝗶𝗺𝘁𝗮𝘀 𝗶𝗺𝘂𝗻𝗶𝘁𝗲𝘁𝗮𝘀- 𝗽𝗮𝘃𝗲𝗹𝗱𝗶𝗺𝗮𝘀, 𝗸𝗮𝗶𝗽 𝗶𝗿 𝗺ū𝘀ų 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗿𝗶𝘁𝗮𝘀. Taigi paveldimas ir polinkis į vienas ar kitas ligas- o tai-kūno ar nervinės sistemos reakcijos į išorinį ar vidinį pavojų (stresą). Pastebėta, kad didesnis kiekis įgimto karotino gali įtakoti "vaikiškesnius" žmogaus veido bruožus.
𝗛𝗘𝗠𝗢𝗚𝗟𝗢𝗕𝗜𝗡𝗔𝗦- chromoproteinas (spalvotas baltymas) labai svarbus dalyvis nuo pat embriono vystymosi stadijos iki senatvės, perneša deguonį. Įgimtas hemoglobino kiekis (santykis, kokybė) gali įtakoti mūsų fizinį pajėgumą, sugebėjimą palaikyti pastovią kūno temperatūrą, energingumą. Šiek tiek daugiau paveldi šiltesni tipai.
Tai tik mažas pavyzdys iš biologijos, kad viena ar kita medžiaga, pigmentas yra bendra ir išorei ir vidui. Ž𝗺𝗼𝗴𝘂𝘀- 𝘃𝗶𝘀𝘂𝗺𝗮, 𝗷𝗮𝗺𝗲 𝗻ė𝗿𝗮 𝗻𝗶𝗲𝗸𝗼 𝗮𝘁𝘀𝗸𝗶𝗿𝗼, 𝗻𝗲𝘀𝘂𝘀𝗶𝗷𝘂𝘀𝗶𝗼, 𝗻𝗲𝗿𝗲𝗶𝗸𝗮𝗹𝗶𝗻𝗴𝗼 𝗮𝗿 𝗻𝗲𝗴𝗿𝗮ž𝗮𝘂𝘀!
Comments
No comment at this time!
Leave your comment